Jacqueline Rabun

(USA, Född 1961)
Jacqueline Rabun
(USA, Född 1961)

JACQUELINE RABUN, 'Cave' halssmycke med två briljantslipade diamanter för Georg Jensen, 18K vitguld, ca början 2000-tal.

Hänge, klotformad med diamant, ca 0,13 ct på indraget. Diameter ca 1,2 cm. Hänge klotformad med diamant, ca 0,08 ct på indraget. Diameter ca 0,9 cm. Kedja, ankarelänk, 18K vitguld. Längd ca 89 cm. Totalvikt ca 16,8 g. Dustbag medföljer.

Smärre slitage.

Klubbat pris
8 400
745
778
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
10 sep 2017 12:24
8 400 SEK
5 sep 2017 11:43
8 200 SEK
4 sep 2017 16:55
8 000 SEK
29 aug 2017 16:09
6 000 SEK