DesignGeorg Jensen
947107

MINAS SPIRIDIS

(Grekland, Född 1938)
Minas spiridis, ett par sterlingsilver örhängen för georg jensen, designerade 1990-tal.

MINAS SPIRIDIS, ett par sterlingsilver örhängen för Georg Jensen, designerade 1990-tal.

Varje örhänge med två droppformade hängen, en att gå bakom och en att gå framför örat. Modell nr 407. Stämpelsignerad 'Minas Spiridis'. Stift. Höjd ca 4 cm. Totalvikt ca 11,9 g.

Bruksslitage, mindre repor.

Klubbat pris
1 000
97
109
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
10 sep 2017 22:03
1 000 SEK
10 sep 2017 21:50
850 SEK
6 sep 2017 14:09
800 SEK
30 aug 2017 8:23
700 SEK
29 aug 2017 20:36
500 SEK