922985

GUNNAR SMOLIANSKY

Gelatinsilverfotografi, a tergo signerat och daterat 1981.

Signerad Gunnar Smoliansky a tergo. Mått ca 33 x2 7 cm.

Konditionsrapport

Inga synliga skador. Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Enligt uppgift, köptes i samband med en utställningen ”Promenadbilder” på Fotografiska Museet 1986 (en del av Moderna Museet).
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Natalia Karavaeva

Natalia Karavaeva

+46-767 619017
natalia.karavaeva@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    6 000
    601 EUR
    705 USD

    Budhistorik (8 bud)
    613 dec 20:576000SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes
    613 dec 20:555100SEK
    613 dec 20:544400SEK