959966

MARTIN WICKSTRÖM, olja på masonit, MDF-låda, glas, plast, metall, signerad och daterad 1990.

"Cuernevaca Guns". 32,5 x 43 x 30,3 cm.

Jämför gärna med två verk i samma serie som återfinns i Moderna Museets samlingar.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Obetydligt slitage och färgbortfall.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Karin Aringer

    Karin Aringer
    Specialist fotografi och samtida konst

    karin.aringer@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    8 200
    797 EUR
    903 USD

    Budhistorik (12 bud)
    Acceptpris på 6 500 SEK uppnåddes