959966

MARTIN WICKSTRÖM

Olja på masonit, MDF-låda, glas, plast, metall, signerad och daterad 1990.

"Cuernevaca Guns". 32,5 x 43 x 30,3 cm.

Jämför gärna med två verk i samma serie som återfinns i Moderna Museets samlingar.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Obetydligt slitage och färgbortfall.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V5
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    2 timmar 1 minut

    Utropspris: 8 000 SEK

    8 200
    821 EUR
    964 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 8 400 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (12 bud)
    1 9 dec 11:228200SEK
    2A 9 dec 11:218000SEK
    1 9 dec 11:217866SEK
    Acceptpris på 6 500 SEK uppnåddes