996531

MARIANNE LINDBERG DE GEER

Olja och vax på duk, signerad MLDG och daterad 2000 a tergo.

"Snapshot". Duk 170 x 135 cm.

Proveniens
Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.
Färgfabriken, Stockholm, "Full Speed Ahead – Retrospektiv utställning med Marianne Lindberg De Geer", 6 maj - 26 november 2017.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C11
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

+46-73-940 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 30 000 SEK

    15 000
    1 502 EUR
    1 764 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (6 bud)
    213 dec 18:5215000SEK
    213 dec 18:5210000SEK
    311 dec 19:368200SEK