Madeleine Pyk – en samling F769

Asmund Arle

(Sverige, 1918-1990)
Asmund Arle
(Sverige, 1918-1990)

ASMUND ARLE, Skulptur, brons, signerad Asmund Arle och numrerad 1/5

Sugga med kulting. Gjutarstämpel Cire Perdue J. Rosengren Limhamn. Mörkpatinerad brons. Höjd 17, höjd 37 cm.

7 000
664
760
Utropspris
30 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (10 bud)
19 sep 2018 22:00
7 000 SEK
19 sep 2018 22:00
6 500 SEK
19 sep 2018 22:00
6 000 SEK
19 sep 2018 20:24
5 600 SEK
19 sep 2018 17:19
5 400 SEK
19 sep 2018 9:15
5 200 SEK
18 sep 2018 19:34
5 000 SEK
18 sep 2018 19:05
400 SEK
17 sep 2018 11:05
350 SEK
7 sep 2018 23:44
300 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801