956762

John Ivar Berg

(Sverige, 1916-2003)
John ivar berg, olja på duk, signerad och daterad -49.

JOHN IVAR BERG, olja på duk, signerad och daterad -49

"Svart rörelse". 80 x 67 cm.

Krackelyr. Mindre färgbortfall. Ytsmuts.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Teddy Brunius, "John Ivar Berg -
Konkret Avantgardist", 2004, avbildad s. 48.

Klubbat pris
7 600
723
752
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
23 okt 2017 22:46
7 600 SEK
23 okt 2017 22:46
7 400 SEK
23 okt 2017 22:45
7 200 SEK
23 okt 2017 22:45
7 000 SEK
23 okt 2017 22:45
6 200 SEK
Rekommendationer