956778

John Ivar Berg

(Sverige, 1916-2003)
John ivar berg, olja på duk, signerad och daterad -49.

JOHN IVAR BERG, olja på duk, signerad och daterad -49

"Oscillerande former". 68 x 46 cm.

Krackelyr. Ytsmuts.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Teddy Brunius, "John Ivar Berg -
Konkret Avantgardist", 2004, avbildad s. 47.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Klubbat pris
22 000
2 132
2 402
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
23 okt 2017 22:56
22 000 SEK
23 okt 2017 22:56
21 000 SEK
23 okt 2017 22:54
16 500 SEK
23 okt 2017 22:54
16 000 SEK
23 okt 2017 22:53
15 500 SEK