956786

Bertil Öhlund

(Sverige, 1923-2003)
Bertil öhlund, olja på duk, signerad.

BERTIL ÖHLUND, olja på duk, signerad.

"Cathedrale sonore". Utförd 1958. 61 x 50 cm.

Smärre ytsmuts och repor.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Galerie Bel’Art, Stockholm 2004.

Galerie Bel’Art, utställningskatalog, 2004, avbildad.

En litografi med samma motiv finns utgiven.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Klubbat pris
21 000
2 017
2 288
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (42 bud)
23 okt 2017 22:08
21 000 SEK
23 okt 2017 22:08
20 000 SEK
23 okt 2017 22:08
20 000 SEK
23 okt 2017 22:08
19 500 SEK
23 okt 2017 22:08
19 000 SEK