956790

John Ivar Berg

(Sverige, 1916-2003)
John ivar berg, olja på duk, signerad och daterad -49.

JOHN IVAR BERG, olja på duk, signerad och daterad -49

"Abstrakt komposition". 84 x 65 cm.

Smärre ytsmuts.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Teddy Brunius, "John Ivar Berg -
Konkret Avantgardist", 2004, avbildad s. 33.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Klubbat pris
8 200
795
895
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
18 okt 2017 22:52
8 200 SEK
18 okt 2017 22:52
8 000 SEK
18 okt 2017 22:52
7 600 SEK
18 okt 2017 22:52
7 400 SEK
18 okt 2017 22:52
7 200 SEK