956846

Otto G Carlsund

(Sverige, 1897-1948)
Otto g carlsund, krita, signerad och daterad -47.

OTTO G CARLSUND, krita, signerad och daterad -47

"Plangeometrisk studie". 3,3 x 4 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Proveniens

Oscar Reuterswärd, Lund.
Pontus Reuterswärd, Stockholm.

Konstnärshuset Stockholm, "Otto G Carlsund", 1947, kat no 19.
Riksförbundet för bildande konst, utställning 144 RLF.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Otto G Carlsund", 2007.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Klubbat pris
13 000
1 260
1 419
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
23 okt 2017 22:52
13 000 SEK
11
23 okt 2017 22:52
12 500 SEK
23 okt 2017 22:49
12 000 SEK
11
23 okt 2017 22:49
11 500 SEK
23 okt 2017 22:47
11 000 SEK