956856

Harry Booström

(Sverige, 1917-1996)
Harry booström, olja på pannå, signerad och daterad -55.

HARRY BOOSTRÖM, olja på pannå, signerad och daterad -55

"Nr 13". 60,5 x 80,5 cm.

Ytsmuts. Gulnad fernissa.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Klubbat pris
23 000
2 187
2 277
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (46 bud)
18 okt 2017 16:05
23 000 SEK
18 okt 2017 16:05
22 000 SEK
18 okt 2017 16:04
21 000 SEK
18 okt 2017 16:04
20 000 SEK
18 okt 2017 16:04
19 500 SEK
Rekommendationer