956860

Richard Mortensen

(Danmark, 1910-1993)
Richard mortensen, collage, signerad, daterad 28-ii-91.

RICHARD MORTENSEN, collage, signerad, daterad 28-II-91

Utan titel. Bladstorlek 76 x 56 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre gulnad.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Teddy Brunius, "Richard Mortensen Collages 1990-91", 1992, avbildad s. 31.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Klubbat pris
4 400
418
436
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
8
23 okt 2017 23:00
4 400 SEK
9
23 okt 2017 23:00
4 200 SEK
8
23 okt 2017 22:57
4 000 SEK
23 okt 2017 22:57
3 800 SEK
8
23 okt 2017 22:57
3 800 SEK
Rekommendationer
 Dölj
 Visa mer

Modern Art + Design 640

206. Pablo Picasso, kanna, "Femme", Madoura, Vallauris, Frankrike, efter 1955, variant av A.R.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
Aktuellt bud:
60 000 SEK