Richard Mortensen

(Danmark, 1910-1993)
Richard Mortensen
(Danmark, 1910-1993)

RICHARD MORTENSEN, collage, signerad, daterad 28-II-91

Utan titel. Bladstorlek 76 x 56 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre gulnad.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Teddy Brunius, "Richard Mortensen Collages 1990-91", 1992, avbildad s. 31.

Klubbat pris
4 400
390
407
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
8
23 okt 2017 23:00
4 400 SEK
9
23 okt 2017 23:00
4 200 SEK
8
23 okt 2017 22:57
4 000 SEK
23 okt 2017 22:57
3 800 SEK
8
23 okt 2017 22:57
3 800 SEK
21 okt 2017 1:33
3 565 SEK
21 okt 2017 1:33
3 365 SEK
18 okt 2017 20:47
3 260 SEK
17 okt 2017 13:05
3 060 SEK
15 okt 2017 17:04
2 860 SEK
14 okt 2017 23:11
2 400 SEK
13 okt 2017 21:27
500 SEK
13 okt 2017 17:16
350 SEK
13 okt 2017 15:05
300 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89