957195

Rudolf Carlborg

(Sverige, 1892-1963)
Rudolf carlborg, akvarell, signerad r. carlborg och daterad 1952.

RUDOLF CARLBORG, Akvarell, signerad R. Carlborg och daterad 1952.

Schackspelarna. Akvarell 35 x 31,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Svag missfärgning efter passepartout.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Klubbat pris
1 100
106
120
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
12 nov 2017 0:36
1 100 SEK
8 nov 2017 19:00
1 000 SEK
7 nov 2017 17:04
300 SEK