957225

Rudolf Carlborg

(Sverige, 1892-1963)
Rudolf carlborg, akvarell, signerad r. carlborg och daterad 1947.

RUDOLF CARLBORG, Akvarell, signerad R. Carlborg och daterad 1947.

"God morgon..." (Kv. Veterinären 8, Karlavägen 85, 1916). Akvarell 34,5 x 32 cm.

Ej examinerad ur ram. Svag missfärgning efter passepartout.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Klubbat pris
1 000
96
109
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
8 nov 2017 18:57
1 000 SEK