957242

Rudolf Carlborg

(Sverige, 1892-1963)
Rudolf carlborg, akvarell, signerad r. carlborg och daterad 1950.

RUDOLF CARLBORG, Akvarell, signerad R. Carlborg och daterad 1950.

"Intervjun" (Kv. Sjöhästen 1, Jungfrugatan 2, ca 1895) Akvarell 34,5 x 32 cm.

Ej examinerad ur ram. Svag missfärgning efter passepartout.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Klubbat pris
1 100
107
120
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
19 nov 2017 22:39
1 100 SEK
12 nov 2017 0:35
1 000 SEK
8 nov 2017 18:58
600 SEK