957370

Rudolf Carlborg

(Sverige, 1892-1963)
Rudolf carlborg, akvarell, otydligt signerad r. carlborg och daterad 1952.

RUDOLF CARLBORG, Akvarell, otydligt signerad R. Carlborg och daterad 1952.

"Spelpartiet" (Norra Hamngatan 8, Göteborg, 1790). Akvarell 35 x 32 cm.

Ej examinerad ur ram. Svag missfärgning efter passepartout.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Klubbat pris
2 200
211
240
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
19 nov 2017 22:48
2 200 SEK
19 nov 2017 22:47
2 000 SEK
19 nov 2017 22:47
1 902 SEK
19 nov 2017 22:46
1 601 SEK
19 nov 2017 22:44
1 501 SEK