Rudolf Carlborg

(Sverige, 1892-1963)
Rudolf Carlborg
(Sverige, 1892-1963)

RUDOLF CARLBORG, Akvarell, signerad R. Carlborg och daterad 1949.

"Julafton" (Kv. Perseus 6, Baggesgatan 17). Akvarell 34,5 x 32 cm.

Ej examinerad ur ram. Svag missfärgning efter passepartout.

Klubbat pris
1 800
165
174
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
19 nov 2017 17:49
1 800 SEK
16 nov 2017 22:09
1 700 SEK
16 nov 2017 17:44
1 600 SEK
16 nov 2017 17:44
1 500 SEK
11 nov 2017 8:43
1 100 SEK
8 nov 2017 18:57
1 000 SEK
8 nov 2017 0:03
800 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801