957423

Rudolf Carlborg

(Sverige, 1892-1963)
Rudolf carlborg, akvarell, signerad r. carlborg och daterad 1941.

RUDOLF CARLBORG, Akvarell, signerad R. Carlborg och daterad 1941.

Kuriosakabinettet. Akvarell 34 x 26,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Svag missfärgning efter passepartout.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Klubbat pris
1 600
154
174
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
19 nov 2017 22:42
1 600 SEK
19 nov 2017 22:42
1 500 SEK
19 nov 2017 22:42
1 500 SEK
19 nov 2017 22:39
1 400 SEK
19 nov 2017 22:39
1 300 SEK