RITUELL TRUMMA, Centralafrika

RITUELL TRUMMA, Centralafrika

Trä samt spänd djurhud och växtfiber. Höjd 52 cm, diameter ca 40 cm.

Skador. Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 000
88
92
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
4 mar 2018 14:57
1 000 SEK
4 mar 2018 14:57
900 SEK
3 mar 2018 10:49
850 SEK