Arne Jones E1299

KONSTBÖCKER, 3 st, bland annat"Afrique Noire" Michel Leiris och Jacqueline Delange 1967.

t"Afrique Noire" Michel Leiris och Jacqueline Delange 1967.
"Die Masken und Geheimbünde Afrikas" av L. Frobenius, 1898. Faksimilupplaga 2011 samt numrerad 125/200.
"Le Sculpture Africaine" Eliot Elisofon, William Fagg, Bernad Quint. 1958.

Märken. Slitage. Skador.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 900
180
206
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (27 bud)
4 mar 2018 20:36
1 900 SEK
4 mar 2018 20:36
1 800 SEK
4 mar 2018 20:36
1 800 SEK
4 mar 2018 20:35
1 700 SEK
4 mar 2018 20:33
1 600 SEK
4 mar 2018 20:33
1 500 SEK
4 mar 2018 20:33
1 400 SEK
4 mar 2018 20:33
1 300 SEK
4 mar 2018 20:31
1 200 SEK
4 mar 2018 20:30
1 100 SEK
4 mar 2018 20:30
1 001 SEK
4 mar 2018 20:30
1 000 SEK
4 mar 2018 20:30
950 SEK
4 mar 2018 20:29
900 SEK
4 mar 2018 20:29
850 SEK
4 mar 2018 20:29
750 SEK
4 mar 2018 20:28
700 SEK
4 mar 2018 20:28
650 SEK
4 mar 2018 20:28
650 SEK
4 mar 2018 20:26
600 SEK
4 mar 2018 20:25
600 SEK
3 mar 2018 13:15
500 SEK
24 feb 2018 23:30
500 SEK
24 feb 2018 23:30
450 SEK
24 feb 2018 23:30
400 SEK
24 feb 2018 13:29
350 SEK
22 feb 2018 23:29
300 SEK