SKULPTUR, Dogon, Mali / Burkina faso.

Skuren i trä, stående figur med svagt böjda knän. Höjd 21 cm.

Maskstungen. Skador. Torrsprickor. Delar saknas.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
550
52
60
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
4 mar 2018 21:14
550 SEK
4 mar 2018 21:14
500 SEK
4 mar 2018 21:14
450 SEK
4 mar 2018 21:14
400 SEK
4 mar 2018 18:32
350 SEK
1 mar 2018 11:36
300 SEK