1006329
RITUELL SPADE / SKED, Senufo, Elfenbenskusten.
Rituell spade / sked, senufo, elfenbenskusten.

Skuren i trä, krön i form av djurhuvud. Höjd 34 cm exkl. sockel.

Skador. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Slutpris
1 000
94
104
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
4 mar 2018 14:21
1 000 SEK