Militaria VapenEtnografica
1006596
CEREMONIELL KNIV, Mbole, DR Kongo.
Ceremoniell kniv, mbole, dr kongo.

Handtag samt knivblad i stål. Knivblad med geometrisk dekor. Längd 41 cm.

Anlupen. Slitage. Skador.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Slutpris
1 022
96
106
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
4 mar 2018 21:07
1 022 SEK
4 mar 2018 21:07
1 005 SEK
4 mar 2018 21:07
966 SEK
4 mar 2018 21:06
916 SEK
4 mar 2018 21:06
866 SEK