FOROWA / BEHÅLLARE, samt GULDVIKTER, 5 st, Ashanti, Ghana, 2 st.

Mässing. Behållare för guldvikter och guldpulver. Höjd ca 13-14 cm.

Anlupen. Skador. Bucklor. Bristningar.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
2 300
203
212
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
4 mar 2018 0:17
2 300 SEK
4 mar 2018 0:17
2 100 SEK
4 mar 2018 0:17
1 900 SEK
4 mar 2018 0:17
1 800 SEK
3 mar 2018 21:53
1 600 SEK
1 mar 2018 18:53
1 500 SEK
27 feb 2018 20:58
800 SEK
24 feb 2018 18:42
500 SEK
24 feb 2018 17:11
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

89. Mats Theselius, fåtölj, ”The Ritz”, ed. 3/90, Källemo, Värnamo efter 1994.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK