Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1015139
HÄNGEN / AMULETTER, 5 st, bla. från Nunafolket, Burkina Faso.
HÄngen / amuletter, 5 st, bla. från nunafolket, burkina faso.

Brons, stiliserade figurer med fågelvingar samt stiliserade figurer i ringar. Höjd 5-12 cm.

Bristningar. Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Slutpris
1 966
187
203
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
4 mar 2018 20:19
1 966 SEK
4 mar 2018 20:19
1 866 SEK
4 mar 2018 20:19
1 766 SEK
4 mar 2018 20:18
1 666 SEK
4 mar 2018 20:18
1 600 SEK