HÄNGEN / AMULETTER, 5 st, bla. från Nunafolket, Burkina Faso.

Brons, stiliserade figurer med fågelvingar samt stiliserade figurer i ringar. Höjd 5-12 cm.

Bristningar. Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 966
172
179
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (19 bud)
4 mar 2018 20:19
1 966 SEK
4 mar 2018 20:19
1 866 SEK
4 mar 2018 20:19
1 766 SEK
4 mar 2018 20:18
1 666 SEK
4 mar 2018 20:18
1 600 SEK
4 mar 2018 20:18
1 544 SEK
4 mar 2018 20:18
1 444 SEK
4 mar 2018 20:17
1 322 SEK
4 mar 2018 20:17
1 222 SEK
4 mar 2018 20:17
1 200 SEK
4 mar 2018 20:17
1 108 SEK
4 mar 2018 20:17
1 008 SEK
4 mar 2018 20:16
850 SEK
4 mar 2018 20:16
800 SEK
4 mar 2018 20:14
650 SEK
4 mar 2018 20:14
600 SEK
2 mar 2018 18:39
450 SEK
1 mar 2018 19:10
400 SEK
27 feb 2018 20:55
300 SEK