1015150
SKULPTURER, 2 st, Ibeji, Yoruba, Nigeria och Teke, DR Kongo.
Skulpturer, 2 st, ibeji, yoruba, nigeria och teke, dr kongo.

Skurna i trä, i form av män. Höjd 20-25 cm.

Skador. Delar saknas. Torrsprickor. En arm saknas.

Proveniens

Peter von Bush samling.

Slutpris
1 000
94
104
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
4 mar 2018 21:05
1 000 SEK
4 mar 2018 21:04
866 SEK
4 mar 2018 20:44
800 SEK
4 mar 2018 20:42
600 SEK
4 mar 2018 18:19
550 SEK