Madeleine Pyk – en samling F769

FETISHER, 2 st, Bassakata, Zaire.

Skurna i trä med snören i växtfiber. Längd 9 cm.

Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Nr 403 (405), omnämnd s 205, Liljevalchs Konsthall: "Före Picasso, Afrikansk Konst i svensk ägo", 2.12 1988 - 15.1 1989
Louisiana, "Afrika, Afrika!", 18.03 1988-11.06.1989

Klubbat pris
766
73
84
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
4 mar 2018 21:24
766 SEK
4 mar 2018 21:23
716 SEK
4 mar 2018 21:22
666 SEK
4 mar 2018 21:22
650 SEK
4 mar 2018 21:21
600 SEK
4 mar 2018 21:21
550 SEK
4 mar 2018 21:21
500 SEK
4 mar 2018 21:21
450 SEK
4 mar 2018 21:21
450 SEK
4 mar 2018 21:21
400 SEK
4 mar 2018 21:21
350 SEK
4 mar 2018 8:15
300 SEK