MASK, Baule, Elfenbenskusten.

MASK, Baule, Elfenbenskusten.

Skuren i trä. Med färgpigment. Dubbelmask. Höjd 34 cm, bredd 27 cm.

Avnött. Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
451
40
42
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
4 mar 2018 21:09
451 SEK
4 mar 2018 21:09
401 SEK
4 mar 2018 21:00
400 SEK
4 mar 2018 20:58
350 SEK
28 feb 2018 8:03
300 SEK