MASK, Pende, DR Kongo.

MASK, Pende, DR Kongo.

Skuren i trä med färgpigment och växtfiber. Höjd 22 cm.

Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
550
49
51
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
4 mar 2018 19:29
550 SEK
4 mar 2018 19:29
500 SEK
1 mar 2018 20:54
455 SEK
1 mar 2018 20:54
405 SEK
28 feb 2018 15:00
400 SEK
28 feb 2018 15:00
350 SEK
24 feb 2018 21:51
300 SEK