Arne Jones E1299

FETISCHER, 2 st Songye, Kongo samt en Eshu, Yoruba, Nigeria.

Skurna i trä, två monterade på en sockel. Höjd 9-10 cm exkl. sockel.

Maskstungen. Skador. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
404
38
44
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 mar 2018 20:16
404 SEK
4 mar 2018 20:16
400 SEK
4 mar 2018 14:48
350 SEK
4 mar 2018 9:13
300 SEK