MASK, Ngbaka, Zaire.

MASK, Ngbaka, Zaire.

Skuren i trä. Rester av färgpigment. Växtfiber baktill. Höjd 18 cm.

Slitage. Maskstungen.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
2 266
201
210
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
4 mar 2018 21:23
2 266 SEK
4 mar 2018 21:22
2 066 SEK
4 mar 2018 21:22
2 000 SEK
4 mar 2018 21:22
1 966 SEK
4 mar 2018 21:22
1 866 SEK
4 mar 2018 21:20
1 766 SEK
4 mar 2018 21:20
1 666 SEK
4 mar 2018 21:20
1 600 SEK
4 mar 2018 21:20
1 500 SEK
4 mar 2018 21:20
1 322 SEK
4 mar 2018 21:20
1 222 SEK
4 mar 2018 21:20
1 122 SEK
4 mar 2018 21:20
1 022 SEK
4 mar 2018 21:20
1 001 SEK
4 mar 2018 21:19
951 SEK
4 mar 2018 21:19
901 SEK
4 mar 2018 21:19
851 SEK
4 mar 2018 21:19
801 SEK
4 mar 2018 21:18
751 SEK
4 mar 2018 21:17
701 SEK
4 mar 2018 21:17
666 SEK
4 mar 2018 21:17
600 SEK
4 mar 2018 21:17
550 SEK
4 mar 2018 21:16
450 SEK
4 mar 2018 18:18
400 SEK
4 mar 2018 17:24
350 SEK
27 feb 2018 19:08
300 SEK