Madeleine Pyk – en samling F769

SKULPTUR, Akan, Västafrika.

SKULPTUR, Akan, Västafrika.

I form av ett huvud. Höjd 15 cm.

Skador. Slitage. Torrsprickor. Maskstungen.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
700
66
76
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
4 mar 2018 20:01
700 SEK
4 mar 2018 20:01
666 SEK
4 mar 2018 19:15
650 SEK
4 mar 2018 18:37
600 SEK
4 mar 2018 18:37
555 SEK
4 mar 2018 9:50
500 SEK
4 mar 2018 9:50
450 SEK
24 feb 2018 22:20
400 SEK
24 feb 2018 22:20
350 SEK
22 feb 2018 18:16
300 SEK