1020664
SKÖLD, DR Kongo, Kundu, Konda eller Ngata.
SkÖld, dr kongo, kundu, konda eller ngata.

Flätverk, med förstärkning av trä. Höjd 138 cm, bredd 26 cm.

Slitage. Skador.

Proveniens

Peter von Busch Samling.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
2 022
190
210
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (24 bud)
4 mar 2018 20:51
2 022 SEK
4 mar 2018 20:51
2 000 SEK
4 mar 2018 20:50
1 766 SEK
4 mar 2018 20:50
1 666 SEK
4 mar 2018 20:50
1 600 SEK