SKULPTUR, Yoruba, Nigeria.

SKULPTUR, Yoruba, Nigeria.

I form av manlig krigare. Höjd 43 cm.

Torrsprickor. Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
4 300
408
467
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
5 mar 2018 23:03
4 300 SEK
5 mar 2018 23:03
4 100 SEK
5 mar 2018 23:02
3 900 SEK
5 mar 2018 23:02
3 700 SEK
5 mar 2018 23:01
3 500 SEK
5 mar 2018 23:00
3 300 SEK
5 mar 2018 23:00
3 100 SEK
5 mar 2018 22:59
2 900 SEK
5 mar 2018 22:58
2 700 SEK
5 mar 2018 22:58
2 500 SEK
5 mar 2018 22:58
2 400 SEK
5 mar 2018 22:57
2 200 SEK
5 mar 2018 22:56
2 000 SEK
5 mar 2018 22:41
1 500 SEK
5 mar 2018 17:05
500 SEK
2 mar 2018 19:33
400 SEK
25 feb 2018 22:36
300 SEK