LOCK / MINNESSKULPTUR, Ashanti, Ghana.

Terrakotta. I form av ett huvud. Höjd 32 cm.

Sprickor. Slitage. Delar saknas.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
2 222
196
205
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
5 mar 2018 22:34
2 222 SEK
5 mar 2018 22:34
2 200 SEK
5 mar 2018 22:08
2 000 SEK
4 mar 2018 14:17
350 SEK
24 feb 2018 21:38
300 SEK