964312
CHIWARA, BAMANA, Mali
Chiwara, bamana, mali.
Chiwara, bamana, mali.
Chiwara, bamana, mali.

Skuren i trä, i form av en antilop. Detaljer i metall. Höjd 28 cm.

Rostangrepp. Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Slutpris
1 100
103
114
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
3 mar 2018 21:15
1 100 SEK
27 feb 2018 15:19
1 000 SEK
26 feb 2018 23:16
405 SEK
22 feb 2018 20:07
300 SEK