HALSBAND / BETALNINGSMEDEL, Salomonöarna, 2 st.

Palmblad och pärlor, borrats ur kokosnötskal. Längd 100 cm samt ca 80 cm.

Skador. Slitage. Smärre dekorbortfall. Delar saknas.

Proveniens

Peter von Busch Samling.

Klubbat pris
1 600
141
147
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
4 mar 2018 22:48
1 600 SEK
4 mar 2018 22:48
1 500 SEK
3 mar 2018 21:32
1 300 SEK
3 mar 2018 21:32
1 200 SEK
3 mar 2018 9:34
1 100 SEK
3 mar 2018 9:34
1 000 SEK
25 feb 2018 10:25
900 SEK
25 feb 2018 10:25
850 SEK
24 feb 2018 17:16
550 SEK
22 feb 2018 18:51
500 SEK
22 feb 2018 18:51
450 SEK
22 feb 2018 15:49
400 SEK
22 feb 2018 15:49
350 SEK
22 feb 2018 14:00
300 SEK