964792
HALSBAND / BETALNINGSMEDEL, Salomonöarna, 2 st.
Halsband / betalningsmedel, salomonöarna, 2 st.

Palmblad och pärlor, borrats ur kokosnötskal. Längd 100 cm samt ca 80 cm.

Skador. Slitage. Smärre dekorbortfall. Delar saknas.

Proveniens

Peter von Busch Samling.

Slutpris
1 600
151
167
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (14 bud)
4 mar 2018 22:48
1 600 SEK
4 mar 2018 22:48
1 500 SEK
3 mar 2018 21:32
1 300 SEK
3 mar 2018 21:32
1 200 SEK
3 mar 2018 9:34
1 100 SEK