SOLOMONÖARNA, (Santa Cruz öarna) BETALNINGSMEDEL."Tevau" fjäderrulle m snäckor.

Lång rulle klädd med småfjädrar, dun, från KardinalMyzomela, Honungsfågel. Upprullad i 2 delar. Ihoprullad storlek diameter 37 per rulle.

Ej utrullad, slitage.

Proveniens

Peter von Busch Samling.

Användes som ceremoniell gåva vid giftermål, eller som betalning vid större inköp såsom kanoter, djur.

Klubbat pris
83 000
7 236
7 573
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (55 bud)
3 mar 2018 21:27
83 000 SEK
3 mar 2018 21:27
81 000 SEK
3 mar 2018 21:25
79 000 SEK
3 mar 2018 21:24
77 000 SEK
3 mar 2018 21:24
75 000 SEK
3 mar 2018 21:22
72 000 SEK
8
3 mar 2018 21:22
70 000 SEK
3 mar 2018 21:22
65 000 SEK
8
3 mar 2018 21:21
65 000 SEK
3 mar 2018 21:21
59 000 SEK
3 mar 2018 21:21
57 000 SEK
3 mar 2018 21:21
48 000 SEK
8
3 mar 2018 21:21
46 000 SEK
3 mar 2018 21:20
43 000 SEK
8
3 mar 2018 21:20
41 000 SEK
3 mar 2018 21:19
37 000 SEK
8
3 mar 2018 21:19
36 000 SEK
3 mar 2018 21:19
32 000 SEK
8
3 mar 2018 21:19
31 000 SEK
3 mar 2018 21:19
26 000 SEK
8
3 mar 2018 21:19
25 000 SEK
3 mar 2018 21:19
19 500 SEK
3 mar 2018 21:19
19 000 SEK
3 mar 2018 21:18
18 500 SEK
8
3 mar 2018 21:18
18 000 SEK
3 mar 2018 21:18
14 000 SEK
3 mar 2018 21:18
13 500 SEK
3 mar 2018 21:17
13 000 SEK
3 mar 2018 21:17
12 500 SEK
3 mar 2018 21:17
12 000 SEK
3 mar 2018 21:17
11 500 SEK
3 mar 2018 21:16
11 000 SEK
3 mar 2018 21:16
10 500 SEK
3 mar 2018 21:13
10 000 SEK
2 mar 2018 13:56
9 800 SEK
2 mar 2018 13:47
9 600 SEK
2 mar 2018 13:47
9 400 SEK
2 mar 2018 13:47
9 200 SEK
2 mar 2018 13:47
9 000 SEK
2 mar 2018 13:46
8 600 SEK
2 mar 2018 13:46
8 400 SEK
2 mar 2018 13:46
8 200 SEK
2 mar 2018 13:46
8 000 SEK
2 mar 2018 13:46
7 400 SEK
2 mar 2018 13:46
7 200 SEK
2 mar 2018 9:39
7 000 SEK
1 mar 2018 21:33
6 800 SEK
26 feb 2018 7:42
6 000 SEK
25 feb 2018 17:13
5 500 SEK
23 feb 2018 21:41
4 800 SEK
23 feb 2018 19:43
4 600 SEK
23 feb 2018 12:55
2 000 SEK
22 feb 2018 23:39
1 000 SEK
22 feb 2018 23:14
400 SEK
22 feb 2018 11:44
300 SEK