ANFADERSFIGUR, Basonge, DR Kongo.

Skuren i trä. Inhöljd i offersubstanser samt försedd med dekor av rödträpulver, pärlor och växfiber. Höjd 34 cm inkl. sockel.

Slitage. Skador.

Proveniens

Peter von Busch Samling.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
3 mar 2018 21:28
2 000 SEK
2 mar 2018 8:58
1 300 SEK
27 feb 2018 1:23
300 SEK