UMIAK & TRE KAJAKER, modellbåtar med redskap och figurer, inuitarbete, Grönland.

Trä, ben, skinn och tyg. Längd 47-61 cm.

Slitage. Skador. Delar saknas.

Proveniens

Peter von Busch Samling.

Klubbat pris
2 700
237
246
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
3 mar 2018 21:21
2 700 SEK
3 mar 2018 21:20
2 500 SEK
3 mar 2018 21:20
2 400 SEK
3 mar 2018 9:46
2 200 SEK
3 mar 2018 9:45
2 000 SEK
3 mar 2018 9:45
2 000 SEK
3 mar 2018 9:33
1 600 SEK
3 mar 2018 9:33
1 500 SEK
3 mar 2018 9:33
1 500 SEK
1 mar 2018 18:52
1 300 SEK
1 mar 2018 18:52
1 200 SEK
27 feb 2018 19:51
1 100 SEK
27 feb 2018 19:37
1 000 SEK
27 feb 2018 19:37
1 000 SEK
27 feb 2018 19:37
800 SEK
27 feb 2018 19:37
750 SEK
27 feb 2018 19:36
650 SEK
27 feb 2018 19:36
600 SEK
27 feb 2018 19:36
450 SEK
27 feb 2018 19:36
400 SEK
24 feb 2018 17:08
300 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46