968912
SKULPTUR, Dogon, Mali
Skulptur, dogon, mali.
Skulptur, dogon, mali.
Skulptur, dogon, mali.
Skulptur, dogon, mali.

Skuren i trä. I fom av knäböjande kvinna med markerad navel. Höjd 70 cm.

Torrsprickor. Skador. skev. Instabil. Delar saknas.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Slutpris
3 801
357
394
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (37 bud)
3 mar 2018 21:46
3 801 SEK
3 mar 2018 21:45
3 601 SEK
3 mar 2018 21:44
3 401 SEK
3 mar 2018 21:44
3 201 SEK
3 mar 2018 21:43
3 001 SEK