SKULPTUR, BAMBARA, Mali

SKULPTUR, BAMBARA, Mali

Skuret i trä, i form av en stående kvinna. Höjd 46 cm.

Skador. Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
2 000
175
182
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 mar 2018 21:20
2 000 SEK
3 mar 2018 21:19
1 500 SEK
3 mar 2018 21:19
1 000 SEK
3 mar 2018 21:19
900 SEK
3 mar 2018 21:18
750 SEK
2 mar 2018 19:24
700 SEK
26 feb 2018 23:32
600 SEK
25 feb 2018 18:33
500 SEK