KASTKNIV, Teda/Daza/Zaghawa, Sahara / Centralafrika.

Metall. I form av stiliserad anka. Höjd 60 cm.

Rostangrepp. Slitage. Lindning runt handtag saknas.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 500
142
163
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
3 mar 2018 21:32
1 500 SEK
3 mar 2018 21:15
1 001 SEK