DEKORDEL TILL KANOTFÖR, Nya Gunea, 1900-talets första hälft.

Skuren dekor. Delvis rödmålad. Höjd 69 cm. Bredd 22 cm.

Färgbortfall. Märken. Slitage.

Proveniens

Peter von Busch samling

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
4 mar 2018 22:08
2 000 SEK
4 mar 2018 22:06
1 900 SEK
4 mar 2018 22:06
1 808 SEK
4 mar 2018 22:03
1 800 SEK
4 mar 2018 22:03
1 700 SEK
4 mar 2018 22:03
1 666 SEK
4 mar 2018 22:02
1 501 SEK
4 mar 2018 22:02
1 401 SEK
4 mar 2018 22:02
1 101 SEK
4 mar 2018 22:02
1 001 SEK
4 mar 2018 22:01
1 000 SEK
23 feb 2018 18:04
805 SEK
22 feb 2018 23:39
755 SEK