HUVUDMASK, trä. Troligen Burkina Faso. (BWA)

Huvud med stående kvinnlig figur. Bär spår av bemålning i rött o vitt. Höjd 105

Skador.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
4 000
380
434
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
4 mar 2018 21:55
4 000 SEK
4 mar 2018 21:55
3 800 SEK
4 mar 2018 21:53
3 533 SEK
4 mar 2018 21:53
3 333 SEK
4 mar 2018 19:07
2 800 SEK
24 feb 2018 21:42
300 SEK