BAMANA MASK, Mali, Västafrika.

Skuren i trä. Rester av färg. Höjd 53 cm.

Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
2 200
195
204
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
22 feb 2018 23:54
2 200 SEK
22 feb 2018 23:46
2 000 SEK
22 feb 2018 23:46
2 000 SEK
22 feb 2018 23:19
1 900 SEK
22 feb 2018 23:19
1 800 SEK
22 feb 2018 23:19
1 700 SEK
22 feb 2018 23:19
1 600 SEK
22 feb 2018 21:02
1 500 SEK