SKULPTUR, Dogon, Bamana, Mali

SKULPTUR, Dogon, Bamana, Mali

Skuren i trä, i form av en stående man. Höjd 40 cm.

Skador. Slitage. Torrsprickor.

Proveniens

Peter von Busch samling.

Klubbat pris
1 000
89
94
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 mar 2018 20:35
1 000 SEK
4 mar 2018 20:34
850 SEK
4 mar 2018 20:34
650 SEK
1 mar 2018 20:39
600 SEK