GRÖTTERRIN samt FAT, flintgods, Göteborg, tidigt 1900-tal.

Grötterrin med dekor av tomtar. Fat med hänklar i form av grisar. Längd 23-
33 cm.

Bruksskick. Krackelyrer och missfärgningar. Färgbortfall.

Klubbat pris
650
57
59
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
30 nov 2017 21:40
650 SEK
30 nov 2017 21:40
600 SEK
30 nov 2017 16:31
400 SEK
30 nov 2017 0:00
350 SEK
29 nov 2017 14:28
300 SEK