MELLANFORMATSKAMERA, Rolleiflex SL 66 E, nr 902510006, med tre objektiv.

Svärtat kamerahus. Tre objektiv: Sonnar 1:4 f=150 nr 8086890 (med skador mellan linserna, detta objektiv medföljer därför endast), Planar 1:2,8 f =80 mm nr 8091381, Distagon 1:4 f=50 mm nr 8082111.

Bruksslitage. Märken. Vid kamerans undersida graverade siffror. Optiken med damm och enstaka märken / repor. Ej funktionstestad. Sonnar med skador.

Klubbat pris
5 200
459
479
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
14 dec 2017 22:25
5 200 SEK
14 dec 2017 22:25
5 000 SEK
14 dec 2017 22:25
4 800 SEK
14 dec 2017 22:25
4 600 SEK
14 dec 2017 22:24
4 400 SEK
14 dec 2017 22:23
4 200 SEK
12 dec 2017 4:22
4 000 SEK